четвер, 30 липня 2020 р.

Мікс-позитив "Дружба це найбільший скарб"    30-го липня святкують Міжнародний день дружби.

  У всі часи дружба вважалася великою цінністю. У кожного народу в колишні часи були свої ритуали скріплення дружби. У скіфів вона перевірялася кров’ю. Дружба оформлялася спеціальним договором і клятвою: надрізавши пальці, побратими змішували цю кров. Після цього вже ніщо не могло їх розлучити. У Київській Русі воїни одного загону називалися "друзями". Вони носили одяг один одного, пили і їли з однієї посудини і милися з одного таза. У арабів дружба скріплювалися сіллю. Чаша з крупною сіллю ставилася на стіл, а майбутні друзі брали по дрібці і з'їдали. Австралійські аборигени ставали друзями, коли один в іншого купував який-небудь товар три рази. У індіанців наваха дружба віталася не тільки серед чоловіків, але і серед чоловіків і жінок. Щоб стати друзями, потрібно було три рази вимовити публічну клятву. Ось тільки після того, як чоловік і жінка ставали друзями, одружитися їм вже було не можна, так як це вважалося кровозмішенням. Козаки на знак побратимства обмінювалися натільними хрестиками. В епоху середньовіччя дружба була втіленням шляхетності, вірності. Лицарська мораль ставила чоловічу дружбу навіть вище кохання і сім'ї.   Дружба є найважливішим елементом як взаєморозуміння, так і гарних, добросусідських відносин. Ми, люди, всі такі різні, у нас можуть бути зовсім своєрідні погляди на одні й ті ж речі, різна культура, різні підходи у вирішенні тих чи інших питань, але не маючи дружби між собою, ми починаємо наражати на небезпеку не тільки оточуючих нас людей, але також і самих себе.

   Скільки людей на світі – стільки і визначень того, що таке дружба і що таке друг.☺☺☺

    Іноді може здатися, що люди, з якими ми проводимо багато часу, з якими весело і є про що поговорити, і є друзями. Та зовсім не обов’язково ставити знак рівняння між приємним проведенням часу і дружбою. Не завжди та людина, з якою ти класно повеселився на вечірці, прийде до тебе на допомогу в скрутну хвилину, вислухає, допоможе порадою і захистить Друзів багато не буває. Буває багато знайомих і приятелів, і тільки деякі з них стануть твоїми справжніми друзями.

Не всі люди вміють дружити, хоча на перший погляд здається, що немає нічого природніше цієї здатності. Що ж заважає вибудовувати нормальні дружні стосунки?

  

Недовіра. Якщо ти не до кінця довіряєш другові чи подрузі, не можеш поділитися з ними своїми роздумами про те, що важливо для тебе, приховуєш свої почуття і думки, то навряд чи можна сподіватися на те, що вони будуть щирими у відповідь. І про яку тоді дружбу тоді можна говорити?

Засудження і непримиренність. Звичайно, тобі хочеться, щоб твої друзі були найкращими, але це не означає, що потрібно постійно критикувати їх недоліки і слабкі сторони, – вони є у кожного! Навіть із найкращих міркувань не варто у ваших стосунках брати на себе роль судді, інакше ваша дружба дуже скоро закінчиться.

Жадібність. Справа зовсім не в тому, чи станеш ти ділитися єдиною шоколадкою, є багато інших ситуацій, в яких ти можеш проявити свою здатність не тільки брати, але й віддавати: гарний настрій, корисну і цікаву інформацію, цікаві ідеї і багато іншого!

Егоїзм. Дружба – це безкорисливі взаємини, тобто, такі, в яких люди не прагнуть отримати вигоду. Якщо ти шукаєш дружби з людьми не тому, що вони тобі близькі й цікаві, а тому, що розраховуєш щось отримати натомість (наприклад, заступництво чи дорогі подарунки), то рано чи пізно ти залишишся без друзів. Перевірено часом.

Боягузтво. Може статися, що на твоїх очах хтось буде       принижувати, ображати або навіть бити твоїх друзів. Якщо ти дозволяєш це робити, не захищаєш, не приходиш на допомогу, то навряд чи твої друзі захочуть після цього з тобою спілкуватися.

Цікаві факти про дружбу: 

1. У сучасній психології вважається, що відчуття щастя від дружби пов’язане з інтенсивністю спільних занять друзів і тим, наскільки часто друзі позитивно оцінюють один одного.

 2. Американські вчені науково довели, що друзі здатні нас зігрівати. Виявляється, люди, що викликають у нас тільки хороші емоції, здатні створити суб’єктивне відчуття тепла.

 3. Французькі вчені виявили, що навіть акули «вміють» дружити: в зграях деякі особини весь час тримаються разом, а інших уникають.

 4. У 1966 році американський психолог Елліот Аронсон сформулював «ефект незграбності», згідно з яким незручні в поведінці люди здаються іншим привабливішими.

 5. У ході наукових досліджень стало ясно, що брак спілкування з близькими друзями погано позначається на здоров’ї людини. Ті, у кого мало друзів, схильні не тільки безсонні, але і хронічної втоми. Такі люди на 90% частіше страждають депресією, ніж ті, у кого немає недоліку в спілкуванні з друзями.

 6. Фахівці стверджують, що бачиться з друзями корисно для здоров’я. Вся справа в тому, що при частому спілкуванні підвищується рівень прогестерону, а це сприяє психологічній розрядці, а так само знижує рівень тривоги.

7. Показавши на Олімпіаді-1936 однаковий результат у стрибках з жердиною, два японця Сюхей Нісіда і Суео Ое не погодилися з рішенням Олімпійського комітету і, розпилявши срібну і бронзову медалі, зробили собі по бронзово-срібній медалі.

8. На честь дружби був названий астероїд 367 Amicitia. У перекладі з латинської, це слово якраз і означає дружбу.

 9. Соціологічні дослідження вже не перший рік визначають австралійський Сідней як місто з самими доброзичливими жителями.

 10. Близько 90% користувачів соціальних мереж впевнені в тому, що справжня дружба можлива тільки в реальному житті при наявності особистих зустрічей і живого спілкування.

Тест  «Чи гарний ти друг?»!!!

1. Ви знаєте багато цікавих історій про одного зі своїх приятелів. Що ви зробите:
                а) розповісте їх іншим людям;
                б) розповісте, не назвавши імен;
                в) залишите історії при собі?
2. Ваш друг часто бере щось у вас, але ніколи не повертає взяту річ. Зараз він хотів би взяти коштовну відеокамеру. Що ви будете робити:
                а) скажете, що зараз камери у вас немає;
                б) дасте її;
                в) відмовите, пояснивши причину?
3. Друг випадково розбив ваш годинник. Ваші дії:
                а) відмовитесь від нового годинника, але влаштуєте маленький скандал.
                б) вимагатимете гроші;
                в) скажете, що і без того збиралися купити новий;
4. Ваш друг підтримує відносини з людиною, яку ви не любите. У такому випадку:
                а) скажете другові, що він повинен вибрати між вами й іншим.
                б) припините стосунки з другом; :
                в) нічого не скажете і будете продовжувати дружні відносини;
 5. Почуваєте, що у вашого друга незабаром будуть великі неприємності. Тоді ви:
                а) порвете стосунки з ним, щоб не постраждати самому;
                б) продовжите дружбу.
                в) відверто поговорите з ним;
 6. Вважаєте, що дійсний друг повинен:
                а) ділитися з вами всім;
                б) залишати свої думки і проблеми при собі.
                в) говорити тільки те, що хоче;
  7. Вам відомо, що другові потрібні гроші, і у вас їх досить, щоб, йому їх дати. Ви говорите:
                а) «переб'єшся! Мені вони й самому стануть у нагоді»;
                б) «візьми їх, доставиш мені задоволення»;
                в) «згадай, скільки разів ти мені допомагав. Моя послуга ніщо в порівнянні з цим»;
  8. Що ви зробите, якщо вам потрібно позичити гроші в друга:
               а) натякнете здалеку;
               б) попросите в борг;
               в) нічого йому не скажете.
 9. Ваш друг купив одяг, що, як вам здається, йому не пасує, тоді ви:
               а) скажете, що він виглядає смішно;
               б) скажете, що ця річ не для нього, і поясните, чому;
               в) нічого не скажете.
  10. Ви вважаєте, що ваш друг:
               а) менш розумний, ніж ви;
               б) більш розумний, ніж ви;
               в) ви обидва на одному інтелектуальному рівні.
             Підрахунок
балів:        
  
  Відповідь а – 1 бал
    Відповідь б – 2 бали
    Відповідь в – 3 бали
                           Результати тесту:
          
21-- З0 балів: ви справжній друг, ви будете робити так само.
15-- 20 балів: у вас є друзі, але, як більшість із нас, ви іноді не виказуєте в стосунках належного розуміння. Коли не знаєте, як реагувати, спробуйте поставити себе на місце іншої людини.
10 -- 14 балів: ви схильні більше звертати увагу на себе, ніж на інших. Ця ваша риса -- бар'єр перед справжньою дружбою. Щоб стати гарним другом, потрібно виявляти більше інтересу до інших людей.

Любий друже, милий друже, мій найдорожчий товаришу – так ми звертаємося до тих людей, без яких наше життя було б невеселим та безбарвним. Оспівувалася дружба у багатьох літературних творах. Прочитати книги про дружбу ви можете у нашій бібліотеці.

У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх наших друзів!❤❤❤ Бажаємо Вам радості і міцної дружби! З Міжнародним днем дружби Вас і Ваших друзів!

 

Немає коментарів:

Дописати коментар